Alüminyum Kutu Harfli Tabela

Alüminyum Kutu Harfli Tabela

Alüminyum kutu harfli tabela modelleri hemen hemen her işletme için kullanılabilir olmakla beraber daha ziyade dış mekanlarda seçenek edilmektedir. Sahip olunan dayanıklı yapısından dolayı hiçbir hava şartından etkilenmemesi ehemmiyetlidir. Aynı vakitte çok daha kaliteli ve uzun ömürlü olması da diğer tabela modellerine mukayese et talep görmesini beraberinde getirmektedir. Yatay veyahut dik olabilme olanağı bulunan alüminyum tabelaların genel manada ışıklı ve ışıksız modelleri vardır. ışıklı tabela modellerinde taban reyilme işlemleri yapılmaktadır. Daha sonrasında ise Pleksiglas yapıştırma veya tercihe bağlı olarak kabartma pleksiglas kutu harf yapılabilmektedir. Bunun dışında çok daha düşük fiyatlı olmasından dolayı seçenek edilen ışıksız alüminyum tabela çeşitlerinde ise alüminyum taban üzerine folyo kesim harf veyahut pleksiglas kutu harf, alüminyum kutu harf gibi uygulamalar yapılabilmektedir.

Çok işlevsel olmanın yanında kullanımı da kolay ve kolay olan fiyatı düşük tabelalar böylelikle ortaya çıkmaktadır. Bu arada kaliteli işçilik olması vaziyetinde mükemmel bir görünüme sahip olması da alüminyum kutu harfli tabela modelleri için tercih sebebidir.  Küçük ya da orta büyüklükteki mağazalar için geçerli olan tabela modellerinin kullanımları çeşitli dernek ve vakıflar içinde geçerlidir. Firma isminin yazılı olduğu harflerin LED ışıkla aydınlatılması görünüm açısından yararlı olurken tabela üzerinde bulunan logo ya da grafiklerin aydınlatılması da olası olmaktadır. Bununla birlikte çok daha kapsamı geniş bir işlem için boyutların belirleyici olduğu da unutulmamalıdır. Alana göre ölçüm yapılarak kullanımı sağlanan tabelaların yazı puntoları ise değişkenlik göstermektedir.

Çok büyük punto tercih edilmesi vaziyetinde tabela boşluk alanları kalmayacaktır. Ancak çok uzaklarda bile görülebilir olması da sağlanabilmektedir. Alüminyum kutu harfli tabela tercihlerinde renk seçimi de ehemmiyetlidir. Çok cafcaflı renklerin tercih edilmesi vaziyetinde parlaklık tesirinden dolayı tesir gücünün kaybolması mevzubahis olabilmektedir. Bundan dolayı yüzey mananında oluşturulan zemin ile bir uyum yakalanması gereklidir. Her ne kadar aydınlatma kullanımı ile çok daha alaka çekici bir görünüm yakalansa da gece saatlerinde de yarar sağlaması kaçınılmaz olmaktadır. Tabela ücretleri dışında LED kullanım sonrasında ortaya çıkacak fiyatın çok büyük boyutlarda olabilmesi de olanak dahilinde değildir.

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir