Büro Tabelası

Büro Tabelası

Büro tabelası reklam, tanıtım ve iletişim amaçlı kullanılan, diğer tabela modelleri gibi şirketlere kurumsal bir hava katarak müşterilerin dikkatini çekmek ve fark edilebilirliği arttırmak için üretilmiş materyallerden birisidir. Tabelalar kullanılacak yere göre farklı görsel şekillerde ve farklı malzemeler kullanılarak imal edilir. Ayrıca bazı bürolar için örneğin avukatlık bürosu tabelaları baronun belirlemiş olduğu standart ve ölçülere göre imal edilir ve montajı da yine baronun belirlemiş kurallar dahilinde asılması yasak olan yerler dışındaki alanlara yapılır.

Tabela ihtiyacı söz konusu olduğunda bu konuda tecrübeli bir ekipten yardım almak gerekir. Şirketinizin logosu istediğiniz tabela modeline sığmayabilir. Tabela yaptırmak istediğinizde öncelikle işini iyi yapan güvenilir firmaları tercih etmelisiniz. Bunun için harcayacağınız belirli bütçe olacak ve verdiğiniz ücretin karşılığını en iyi şekilde almanız hakkınızdır. Büro tabelası üretiminde iyi bir grafik tasarım çok önemlidir. Firma logosunun tabela çeşidiyle renklerinin uyumlu olması, kurumunuzu en iyi şekilde temsil etmesi adına önemlidir. Tabela yapılacak yerin ölçülerinin alınması için ön çalışma yapılır. Tabela ustalarının uygun ölçüleri alması bunun için gereken bütçenin belirlenmesini açısından önemlidir.

Ayrıca tabelanın montajının yapılacağı yere göre kullanılacak malzemenin cins ve miktarı da bu sayede tespit edilmiş olur. Tabela örnekleri arasından istediğiniz model baz alınarak yapılacak çalışmada grafik tasarımı ile işe başlanır. Alüminyum, paslanmaz çelik, bakır, bronz, pirinç, metal levhalar, dökme bronz plaklar, büro tabelalarında kurumsal adınızı yansıtacak malzemelerdir. Grafik tasarımı tamamlanan çizimler bilgisayar ortamında daha önceden fotoğrafı çekilmiş olan uygulanacak alan üzerine oturtularak müşterinin onayına sunulur. Dijital baskı makinasında basılan baskılar, ölçüler doğrultusunda oluşturulan alüminyum kasa üzerine germe yapılarak ışıklandırma ekipmanlarının eklenmesi ile tamamlanmış olur. İmalatı sona eren tabela ustalarının işçiliği ile önceden belirlenmiş alana monte edilir. Bazı baskılarda dijital baskının dışında CNC makineleri kullanılır. Bu tabela çeşitleri paslanmaz kutu harf, pleksi kutu harf tabelalardır. Büro tabelası çeşidine göre tabela fiyatları farklılık göstermekte ve tabela reklam sektörü bu konudaki ihtiyaçları karşılayabilmektedir.

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir