Çatı Tabelası

Çatı Tabelası

Çatı tabelası reklamı görselliği açısından ehemmiyet arz etmektedir. Müessese ve kuruluşların işlerin devamlılığı için reklamlarını en iyi şekilde yapmaları önemlidir. Hizmetlerinin kalitesini çok daha geniş alana eriştiremeyen kişiler ne yazık ki ufacık alanlara sıkışıp kalmak zorundadırlar. Sayısız reklam ürünü bulunmaktadır. Bu sektörde çalışan ve sıra dışı fikirlerle şahsa özel ürünler hazırlayanlar şimdilerde çatı tabelası tasarımları ile görenleri şaşırtmaktadır. En tesirli reklam ürünü olan tabelaların arasında hemen hemen en tesirli olanı olan bu tabela şekli binaların en üst katlarına oldukça büyük ebatlarda hazırlanmaktadır. Tabelalar hazırlanmadan önce kullanılacakları alanların analizleri yapılmakta olup sonrasında binanın yüksekliğine, dayanıklılığına göre kullanılacak harflerin boyutları ayarlanmaktadır. Çok yukarda olduğu için uzaktan en iyi şekilde görünmesi yerine ebatlarının doğru şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Uzun zamanlar alan ve büyük bir titizlikle hazırlanan çatı tabelası diğer tabelalara oranla çok daha fazla rüzgâr, yağmur gibi hava koşullarına maruz kalmaktadır. Negatif hava şartlarından etkilenmesi için tabelaların montajlarının en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Ters takdirde oldukça büyük olan tabelalar düştüklerinde parasal-içsel hasarlara yol açabileceklerdir. Tabelaları yaptırmaya karar veren kişiler bu konuda en iyi olan, hizmetlerinin arkasında duran kişilerle bağlantıya geçerek siparişlerini vermeleri gerekmektedir. İş yerlerinin isimlerinin yanı sıra logolarını da hazırlatmayı düşünenler kullanacakları harf ve resimlerin uzaktan net şekilde anlaşılır olması için doğru ölçü ve doğru renkleri seçenek etmeleri gerekmektedir.

İnsanları etkilediği fazlası ile dikkatleri üzerinde çektiği ispat etmiş olan tabelaların bilhassa de ışıklı seçenek edilmesi günün her saatinde dikkat çekmesini sağlamaktadır. Etrafımıza baktığımızda sayıları oldukça fazla olan tabelaların renkleri, ölçüleri, modelleri birbirinden değişik olmaktadır. Bu konuda hizmet veren reklam ajanslarından müşterilerinin beklentileri kendilerine özel tasarımlarda tabelalar hazırlamalarıdır. Şimdilerde sayıları gittikçe artan çatı tabelası çeşitleri uzman kişilerin ellerinden çıktığında büyük beğeniler toplamaktadır. Sahip oldukları mekânların tanıtımları en iyi şekilde yapan ve oldukça uzaktan bile dikkat çeken tabelalarda en ehemmiyetli şey montajlarının en iyi şekilde yapılmasıdır. Mesele yaşamak istemeyen müessese ve kuruluşlar yaptıracakları tabelalardan hoşnut kalmak için bu konuda yıllardır çalışan ve işleri ile konuşulan kişileri seçenek etmelidirler.

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir