Fırın Tabelası

Fırın Tabelası

  Fırın Tabelası arayışlarınızda işletmenizi hedef kitlenize çok başarılı bir şekilde tanıtmak için doğru tasarımlarda ve doğru özelliklerde tabela modellerine yer vermeniz gereklidir. Tabela seçimi yapılırken özgün bir tasarım hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Hedef kitleyi etkileyebilmek ve göz alıcı tasarımlar ele geçirebilmek için görsel algıyı etkileyen ve okunaklı modeller hazırlanmalıdır. Daha çekici ve cazibeli tabela örnekleri için ilk olarak fon stilini doğru bir şekilde seçmek ehemmiyetlidir. Sektör tipine göre hazırlanması şart olan font kullanımlarında yemek kategorisinde eğlenceli fontlar seçenek edilebilir. Bilhassa büyük boy harfler kullanılmaması ehemmiyetlidir. Bu tür kullanımlar müşterinin gözünü yorar. Bu nedenle küçük harfler kullanmak algıyı kuvvetlendirecek bir çalışma olacaktır.

Sonrasında ise grafik kullanımında kenar çizgileri, logolar, clip art’lar etkin bir şekilde kullanılmalıdır. Bilhassa ekmek simgelerinin kullanılması Fırın Tabelası kullanımlarında daha kolay anlaşılır bir vaziyet oluşturacaktır. Ancak bu kullanımların tabelanın emelinin önüne geçmemesi gereklidir. Bu nedenle de vurgulanmak istenen iletiye uygun logo ve isim birlikteliği daha etkin bir tanıtım ele geçirilmesini sağlayacaktır. Tabela çeşitleri hazırlanırken görüş mesafesi de çok ehemmiyetlidir. Bu yüzden reklamın hangi mesafeden görüldüğünde müşterinin dikkatini çekebileceğinin hesaplanması gereklidir. Sürücü bazında değerlendirdiğinizde sürücünün tabelayı fark edebilmesi için en fazla 3 saniye gereklidir. Bu yüzden bulunduğunuz bölgede hitap ettiğiniz kitleyi etkileyebilmek için tasarım alanında bir takım kriterlere özel olarak dikkat faktörüz ehemmiyetlidir. Başarının yakalanmasındaki en ehemmiyetli adım olan bu bölümde tabelanızın hedef kitlesinin görüş açısına girmesini sağlamanız gereklidir.

Tesirli renk kombinasyonları kullanarak Fırın Tabelası modelleri hazırlanabilir. Harfeler ve taban arasında yüksek kontrast oluşturulması gereklidir. Bu şekilde hem okunabilirlik artacak, hem de alaka oluşmasını sağlayabileceksiniz. Tasarım alanında kullandığınız ayrıntılar ve boyutlar tabela ücretleri olarak net rakamlar ele geçirmenize olanak verecektir. Renklerin doğru olarak tercih edilmesi ile tabela reklam çalışmalarınızda muvaffakiyet elde edebilirsiniz. Kırmızı gibi renk kullanımları veyahut arka fonda kullanılacak kırmızı renk tonları fırın modellerinde tercih edilen bir tasarım olabilmektedir. Kutu harfler ile üzerinde bir tabela çalışması ile doğru bir imaj kazabilirsiniz.

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir