İnşaat tabelası

İnşaat tabelası

İnşaat tabelası çoklukla inşaat – şantiye ile ilgili bilgi veren tabelalardır. İnşaat işleminin gerçekleştirileceği arazinin üzerine dikilerek inşaat sahibi kişi ve şirket hakkında bilgi verirler. İnşaat tabelası üzerine isteğe göre bir hayli bilgi ilave edebilmektedir. Sözgelimi bir inşaat tabelası üzerine inşaatı yapan kişinin, firmanın, mimarın isimi yazılabilir. Ayrı olarak inşaatın kaç metre kare alanda gerçekleştiği, inşaatın başlangıç ve bitiş tarihi, proje bittikten sonra yapılan inşaatın nasıl olacağının resmi ve yapılacak olan binaların kaç metrekare ve kaç katlı olacağı gibi bilgiler yazılabilir. Tabela içinde yer alan görsel ve bilgiler sayesinde oradan bina almak isteyen müşteriler tabelaya bakarak fikir sahibi olabilirler. İnşaat tabelası üzerine yazdıracağınız iletişim bilgileri sayesinde müşteriler sizlere oradan erişebilir.

İnşaat tabelaları inşaatı yapacak olan kişiye büyük avantaj sağlar. İnşaatla alakalı kişi ve müesseseler bu tabelalar sayesinde bilgilendirilir. Yapılan inşaat reklamı için en iyi yol inşaat tabelasıdır. İnşaat tabelaları sayesinde inşaat bittikten sora alanın nasıl bir görüntüye sahip olacağı net bir şekilde görülür. Boş bir arazi üzerinde insanlar yapılacak olan binaların görüntüsünü hayal edemeyebilirler. Ama inşaatı bitmiş bir site resmi orada nasıl bir inşaatın gerçekleşeceğini anlamalarını sağlar. İnşaat tabelaları metal, plastik taban, vinil üzerine dijital baskı veya folyo kesim olarak istenilen ölçü ve ebatlarda yapılmaktadır. Tabelanın yapımı bittikten sonra inşaat alanına dikimi sağlanmaktadır.

İnşaat tabelaları inşaatın yapılacağı araziye uygun ölçülerde yapılmaktadır. Yapılan bu tabelalar alüminyum ve saç malzeme üzerine boya, fırın boya, fosforlu folyo, folyo kaplamalardan istenilende uygulanabilmektedir. İnşaat tabelasının arazi tabelası, şantiye ile ilgili bilgi ve ayaklı şantiye tabelası gibi çeşitleri mevcuttur. Bu tabelalar içinde bilgilendirme tabelaları da vardır. Tabelaların üzerine çoğunlukla taşeron firma, arsa parsel desturu, inşaat mimarı resmi tanıtımı ve mesul mimar mühendis bulunmaktadır. Ayrı olarak inşaat tabelası kişinin tercihine göre ışıklı veya ışıksız olarak üretilebilir. Siz yalnızca yaptırmak istediğiniz tabelanın hangi ebat ve boyutta olması gerektiğine ve üzerinde hangi bilgilerin bulunmasını istediğinize karar verin. Tabelanın büyüklüğüne göre üzerinde bulunmasını istediğiniz bilgiler bir uyum içerisinde tabelaya yerleştirilmektedir.

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir