Vinil Baskı

Vinil Baskı

Açık hava reklamcılığın en sık seçenek edilen malzemeleri arasında yer alan vinil başka bir deyişle brandalarda kalite çok ehemmiyetli bir ayrıntıdır. Gramaj fazlalaştıkça kalitede değişkenlik görülebilir. İstenen boyutlarda ve büyük ebatlarda tek parça basılması son derece ehemmiyetli bir avantaj olarak görülmektedir. En ehemmiyetli avantajlarından biri de dilediğiniz kadar görselin basılabiliyor olmasından ibarettir. Bu doğrultuda ihtiyaç duyan her kişiye vinil baskı uygulamasının ışıksız ve ışıklı bir şekilde sunulduğunu belirtmek de yanlış olmayacaktır. Ayrı olarak dış mekanlarda kullanılabilirlik sunduğunu da net bir şekilde dile getirmek olasıdır. Büyük duyurular ve totemlerde seçenek edilen baskılar genel bakımından vinil işlem ürününden ibarettir.

Ayrı olarak dijital vinil işlemlerinden de söz etmek gerekecektir. Vinil, çeşitli gramajlarda bulunan branda olarak da bilinen bir işlemdir. Pek çok açık hava reklamcılığı dahilinde tercih edilmektedir. Kolay bir şekilde baskı uygulanabilen vinil malzemeleri yağmur, kar ve güneş gibi tabiat olaylarına karşı üstün dayanıklılık göstermektedir. Işıksız ve ışıklı olarak seçeneklerin olduğu da zati belirtilmektedir. Işıklı vinil işlemleri, floresan asallı tabelalarda tercih edilmektedir. Işıksız vinil işlemleri ise tabelalarda, afişlerde, billboardlarda veyahut dış mekan bina cepheleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Branda ya da bir diğer tanımla vinil baskı, mevcut makinelerde üstüne boya püskürtülerek işlem gerçekleştiren, poşete benzeyen ve içerisinde ipliklerle güçlendirilen plastik baskı materyalinden ibarettir.

Bu baskı işlemleriyle geniş boyutlarda dijital baskı uygulanabiliyor. Bu brandaların sağlamlığından ileri gelebiliyor. Branda vinil malzemeler delikli ve normal mesh branda olacak şekilde iki gruptur. Mesh vinil branda baskı, normal brandalara göre çok daha hafif yapıdadır. Üstelik içerisinden rüzgar geçtiğinden dolayı rüzgara karşı savunmalı niteliklerdedir. Vinil baskı, bu arada branda baskı olarak da isimlendirilen bir baskı grubudur. Vinil aslında PVC asallı bir malzemeden ibarettir. Dijital baskı sektöründen önce reklamcıların branda üstüne folyo kesimden yazılar yapıştırıp afiş şeklinde kullanmaya başladığını da ek bilgi olarak belirtmek olası olacaktır. Son zamanlarda ise reklamcılar, dijital baskı alanında bu baskı türünü vazgeçilmez bir ürün olarak sıkça mevcut işlemlerinde tercih etmektedir.

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir